من گنجشک نیستم

 

فشار یه موهبته، یه معجزه است که با اون می شه خیلی کارا کرد به شرطی که دقیق و به موقع و به اندازه از اون استفاده کنیم. شنیدید چی گفتم؟ دقیق، به موقع، و به اندازه!

...

خوب فشار انواع و اقسامی داره اما نتیجه همه اونها یه چیز بیشتر نیست: بازسازی روح آدمها. در واقع کار فشار یک نوع استحاله است. روح مربع رو می کنه دایره. روح دایره رو می کنه مثلث. می فهمید چی می گم؟ روح سبز رو می کنه آبی. روح آبی رو می کنه قرمز. طوری تغییر می ده که حتی خود طرف هم نمی فهمه چه اتفاقی افتاده.

...

روح های دایره مطلقا نمی توانند باور کنند روزی چهار گوش بوده اند. یا قرمز ها که روزی آبی بوده اند. عینهو مهندسی ژنتیک می مونه. با یه ذره فشار می تونین حتی سلول های یه روح رو بردارین و جاشون رو با سلولهای یه روح دیگه عوض کنیم. شبیه نوعی بازی می مونه. می تونیم اسمشو بزاریم بازی با روح درست مثل خمیر بازی بچه هاس. اول اون رو ورز می دیم، بعد گرد می کنیم، بعد لوله می کنیم، بعد پهن می کنیم. مطلقا نباید اون خمیر ترک برداره. این کار باید با مهارت انجام بشه. با نهایت دقت. نرم و آرام. دقیق و به اندازه. ملایم و خلسه آور. هیچ عجله ای نباید توی کار باشه. حتی میشه گفت شبیه نوعی سلوک می مونه. عینهو یه والس عاشقانه. نوعی عشق بازی رومانتیکه که با روح انجام میشه. عین یه موزیک لایت. نرم. نرم.نرم.

 


عنوان: من گنجشک نیستم

نویسنده: مصطفی مستور

ناشر: چشمه

سال نشر: چاپ اول 1388- چاپ نهم 1389

شمارگان: 5000 نسخه

شماره صفحه: 88 ص.

موضوع: داستان‌های فارسی- قرن 14

قیمت: 24000 ریال

  
نویسنده : لی‌لی کتابدار ; ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ مهر ۱۳٩۱