مفید در برابر باد شمالی

 

 موضوع: امی

نه امی، شما هر کسی نیستید. به خصوص برای من. شما مثل صدای دوم درون من هستید که در طول روز همراه من است. شما از دیالوگ تنهای درونی من یک گفتگو به وجود آورده اید. شما زندگی درون مرا وسعت می بخشید.

امی، من می ترسم از اینکه ندای دوم خودم را از دست بدهم، ندای امی را. من می خواهم او را نگه دارم. او برای من غیرقابل صرف نظر کردن شده است.

لئوی شما

...

 موضوع: بدون موضوع

امی عزیز، حواستان است که ما مطلقا چیزی از همدیگر نمی دانیم؟ ما موجودات خیالی و انتزاعی می آفرینیم، تصاویر موهوم و خیالی از یکدیگر می سازیم. سوال هایی می کنیم که همه جذابیتشان به این است که جواب داده نشوند.

اما غیر از این چه؟ هیچ. هیچ آدم دیگری دور و بر ما وجود ندارد؟ هیچ جا زندگی نمی کنیم، سنی نداریم، چهره ای نداریم. فقط صفحه کامپیوترهایمان را داریم، هر کدام سرسخت و مرموز برای خودمان و یک سرگرمی مشترک: برای ما یک شخص کاملا غریبه جالب است. «براوو»

...

 

موضوع: یک چیزی کم است

لئوی عزیز، وقتی شما سه روز به من نمی نویسید، من دو جور احساس دارم،

1) تعجب می کنم

2) یک چیزی کم دارم.

هر دو ناخوشایندند. یک کاری بکنید!

امی.

....

موضوع: بالاخره فرستاده شد.

امی عزیز، برای دفاع از خودم به اطلاع می رسانم: من هر روز برایتان نوشتم، ولی فقط آن ها را نفرستادم و همه را یکباره پاک کردم. در حین گفتگویمان تقریبا به نکته تفکر برانگیزی برخوردم. شما، این یک ذره امی با شماره کفش سی و هفت، کم کم دارید برای من جالب تر از آن می شوید که در چهارچوب گپ زدن ما می گنجد.

 

 

×××

 

عنوان: مفید در برابر باد شمالی

نویسنده: دانیل گلاتائور

مترجم: شهلا پیام

ناشر: ققنوس

سال نشر: چاپ اول، 1391

صفحه: 247 ص.

شمارگان: 1650 نسخه

موضوع: داستانهای اتریشی-- قرن 21م

قیمت: 75000 ریال

/ 1 نظر / 351 بازدید
سابینا

این رمانو از کتابخونه دختر خاله نویسنده م که طبقه ی بالای خونمون زندگی می کنه کش رفتم. همین شب عیدی. یادمه یه شب از ساعت یازده تا نزدیکای صبح تمومش کردم. چندروز پیش بردم بهش پس بدم تعجب کرد که چطور متوجه غیبت نشده. فقط گفتم کاش من نویسنده بودم و اینو خودم نوشته بودم [خنثی]