ندای دورن

 

زمین و هستی را مانند یک روح یا شخص در نظر بگیرید. او نیز جریان تکامل را طی می کند. هر شخصی مانند یک سلول زمین است درست مانند بدن تو که از میلیون‌ها سلول تشکیل شده است. اگر هر کدام از سلول‌هایت سلامت باشند تو بدن سالمی خواهی داشت و زندگی برایت دلپذیر خواهد بود. این داستان برای زمین هم به همین صورت است. هر یک از انسان‌ها وظیفه دارند خود را پاک نگه داشته و سلامت جسم و روح و احساس خود را حفظ کنند. بدین ترتیب هماهنگی بین همه حکمفرما خواهد شد و زمین مکانی بارور می‌شود. تو برای این روی زمین هستی که مراقب تحول خود، نه دیگران باشی.

 اینکه تمام انرژی خود را صرف پیش داوری، قضاوت، راهنمایی و هدایت دیگران کنی کاری بسیار بی فایده است. تو تنها برای خود روی زمین آفریده شده ای.

 ×××

آنچه را که نپذیری در زندگیت مدام تکرار می شود و با چنین افرادی تحت عنوان رییس، همسر، کودک، دوست و غیره روبرو می شوی، که با همان رفتار تو را ناراحت می کنند. به علاوه آن ها تکثیر می شوند تا جایی که تو درک کنی که جایی وجود دارد که بالاخره تو را از پا در می آورد. هر چه برایت اتفاق افتاده برای این بوده که چیزی به تو یاد بدهد. این را دائما به خاطر بسپار. همه رفتارهایی که پذیرفته نشوند در زندگی تو ادامه پیدا می‌کنند و تکرار می‌شوند.

×××

آنسوی زشتی زیبایی را جستجو کن و آنسوی نفرت عشق را. آن‌وقت به سوی شاگردی در راه معرفت یک گام برداشته‌ای.

متحول شدن در روحانی شدن معنی پیدا می‌کند. روحانی شدن این است که عشق (خدا) را در هر جایی ببینی. چند لحظه صبر کن. به ترسی که در درون تو و در طول روز در افکارت مدام جریان دارد نگاه کن. بارها این جملات را گفتهای. سردردم، کمردردم و مشکلاتم، میبینی تو آنها را با خود یدک می‌کشی و به آنها انرژی می‌دهی که همیشه با تو باشند. آنها هستند چون تو می‌خواهی!

وقتی با دوستی یا کسی وقت می‌گذرانی از چی حرف می‌زنی؟ از کوه مشکلاتت یا یا پیدا کردن راه حل؟ برای سرگرمی چه انتخابی داری؟ تا آخر پای برنامه تلویزیون می‌نشینی؟ برنامه‌های آموزشی سازنده نگاه می‌کنی یا فیلم‌ها و سریال‌های پر از حسادت و عصبیت. تو خود زندگیت را چطور نمایش می‌دهی، چه می‌خوانی؟ موضوعاتی که روحیه و آگاهی تو را بالا می‌برند یا داستان‌های غمبار. هر چیزی که در آگاهی و ناخودآگاه تو وارد شود خودت مسبب آنی.

تو برای در زندگی در ثروت، بدبختی، شهرت و گمنامی، کار زیاد و بیکاری در روی زمین آفریده نشدی. دلیل بودن تو در زمین برای تحول شخصی توست و من ِ برترت.

×××

عنوان: ندای درون

نویسنده: لیز بوربو

مترجم: هستی عباسی

ناشر: انتشارات مرکز فرهنگ و سپیده تابان

سال نشر: چاپ اول 1388

شمارگان: 2000 نسخه

شماره صفحه: 223 ص.

موضوع: راه و رسم زندگی

قیمت روی جلد : 38000 ریال

 

با درک این موضوع که همه جا خدا را ببینی هر جایی از زمین، حیوانات و در طبیعت، زندگیت کاملا متفاوت خواهد شد. انگاری همیشه خورشید به تو بتابد. هر آنچه در آسمان ها و زمین است مظهری از خداوند است. فقط خداست که خود را در هر موجودی متفاوت بیان می کند. از تمام موجودات روی زمین تنها انسان است که مترجم بدی از خدای متعال است.

/ 0 نظر / 15 بازدید