طاهره، طاهره عزیزم: نامه های غلامحسین ساعدی به طاهره کوزه گرانی

 

 

 دوست عزیز، من از ترس این که شاید با دانستن نام من مرده شور نام مرا ببرد اشکالی در مقابلت بروید، یا این که دل زده شوی، نام ام را در پایین نامه نمی گذارم، این را به خود تو واگذار می کنم تا با فکر و هوش ات نام مرا بدانی!...

دوست عزیز، این نامه چهارم ام است ولی هنوز تو چیزی ننوشته ای، و نمی توانی بنویسی؟؟، اگر این امکان برای تو جود ندارد من سنگی را نزد در شما قرار می دهم، شما نامه را زیر سنگ قرار دهید، من به موقع بر می دارم. حتما این کار را بکنید و در کاغذ خود بنویس آیا مرا می شناسی، آیا مرا دوست داری؟

آیا مایل هستی این نامه نوشتن ادامه یابد؟ آیا این امکانات برای تو وجود دارد؟

...

طاهره بسیار عزیز و دوست داشتنی ام، من پسری نیستم که با نامه نوشتن شیله پیله ای در کارم باشد، من تو را دوست دارم، سعادت تو را بیش از عشق خود دوست دارم، زندگی آسوده ی پر عشق و محبت برای تو آرزومندم،

منتظر نامه ی پنجم باش،

کسی که بیش از جان خود تو را دوست دارد:

غ - س

32/6/12

...

طاهره عزیزم

مدت های طولانی است که منتظر نامه ات هستم. انتظار بیهوده ای نیست. منتظرم خبری برسد. حرفی و سخنی با من گفته باشی. من مشغول ترتیب کارهایم هستم. از یک طرف مشغول چاپ کتاب ایلخچی هستم که در حال تمام شدن است و از طرف دیگر پانتومیم ها در چاپخانه ای دیگر زیر چاپ است و باید به آنها سری بزنم. و در این میان یک مشت نوشتنی خرد و ریز دست و بال ام را گرفته اند. از کارم در نظام هیچ نتیجه ای بدست نیامده ولی به هر حال من تمام اینها را رها می کنم تا یک دفعه پیش تو بیایم.

زمستان خوبی در تبریز خواهیم داشت، بعد از دو سال جدایی، حداقل این فرصت را خواهیم داشت که بیش تر و مفصل تر با هم حرف بزنیم.

ساعات بیکاری توی خانه مشغول حافظ خواندن و خوابیدن هستم. و دارم خیلی رسمی عمر " گران مایه " را در آشغالدانی می ریزم.

حوصله ام از این همه شلوغی، از این همه بی سرانجامی تمام شده است. دل ام می خواهد هر چه زودتر از اینجا خلاص شوم و بیایم سراغ تو. و می دانم تو مثل همیشه با محبت فراوان منتظر من نشسته ای.

غ

 

 

***

 

عنوان: طاهره، طاهره عزیزم ( نامه های غلامحسین ساعدی به طاهره کوزه گرانی)

نویسنده: غلامحسین ساعدی

ناشر: مشکی

سال نشر: چاپ اول: 1388- چاپ دوم: 1390

صفحه: 104 ص.

شمارگان: 3000 نسخه

موضوع: نامه های فارسی – قرن 14

قیمت: 40000 ریال

/ 1 نظر / 5049 بازدید
حافظ

اشكهايم با موج آرام و عاشق كلماتش فرصت باريدن مي يابد، از انتخابت ممنونم.