مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن

 

بیشتر باورهای ما درباره خودمان، افکار آموخته و پذیرفته شده از سوی دیگران است که به رفتارهایی تبدیل می شوند که افسار زندگی مان را در دست می گیرند. در جایی از مسیر، به ادراک خویشتن عادت می کنیم و به آن ها اجازه می دهیم تا با استعدادها و امکانات ما مخالفت کنند. وقتی ما با این موارد همراه می شویم، در واقع با خودمان مخالفت می کنیم: امروز و فردا کردن، دروغ گفتن به خودمان، مقایسه کردن خودمان با دیگران، و نداشتن اعتماد به نفس و در یک جمله هر چیزی که مانع از آن شود تا شخصی بشویم که برای آن آفریده شده بودیم.

( صفحه 15)

 

وقتی می پذیرید که باید راستگو باشید،  می توانید به واقعیت ها رسیدگی کنید. همه واقعیت های شما ممکن است منفی باشند، اما آن هم می تواند یک نکته مثبت باشد. اگر نکات منفی درباره خودتان را کشف کنید، آنگاه فرصتی خواهید داشت تا پیشرفت کنید. برای همین خیلی مهم است که وقتی در روابطتان مشکل دارید یا زمانی که در کارتان اشتباهی پیش می آید نخستین سوالی که از خود می پرسید این است که: " چه کار اشتباهی انجام دادم؟ " در هر زمان مشخص فرصت دارید تا خود را تغییر بدهید یا وضعیت را درست کنید. نمی توانید شخص دیگری را تغییر دهید. اگر انگشتم را به سوی هر شخص دیگری نشانه بگیرم، اما دستی را که بر شانه من زده می شود نادیده بگیرم، اقبال خود را برای تغییر و پیشرفت کردن از دست داده ام.

( صفحه 18)

 

موفقیت شما مرتبط با استعدادی است که در روز تولدتان به شما هدیه داده شده است. استعداد شما تمام اسرار زندگی تان را آشکار خواهد کرد. ماموریت، هدف و سرنوشت شما تنها با یک چیز ارتباط خواهد داشت: استعدادتان.

( صفحه 66)

 

اگر هنوز هر روز صبح بیدار می شوید، به این دلیل که خداوند هنوز برنامه بزرگ تری برای شما دارد و هنوز آن طرح کامل نشده است.

( صفحه 35)

 

***

 

عنوان: مثل یک فرد موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن

نویسنده: استیو هاروی

مترجم: مهراوه فیروز

ناشر: انتشارات البرز

سال نشر: چاپ اول 1393

شمارگان: 1500 نسخه

شماره صفحه: 208 ص.

موضوع: موفقیت / ابراز وجود/ راه و رسم زندگی

قیمت: 90000 ریال

 

 

 

/ 0 نظر / 431 بازدید